Broszura „Selekcja i przygotowanie danych badawczych do udostępnienia”

Broszura „Selekcja i przygotowanie danych badawczych do udostępnienia” jest już dla Państwa dostępna w zakładce „Pliki do pobrania”. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Dowiedzą się Państwo z niej m.in. jak przygotować dane badawcze do udostępnienia, jak zapewnić otwarty dostęp do Państwa danych i jak je powiązać z innymi danymi badawczymi. Ponadto poruszamy kwestie etyczności w udostępnianiu danych, kosztów i zasobów oraz ich bezpieczeństwa.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszamy również do udziału w bezpłatnych szkoleniach, o których dowiedzą się Państwo więcej z zakładki „Szkolenia”.