Webinarium: Jak korzystać z Macromolecular Xtallography Raw Data Repository MX-RDR? – 19.07.2021

Zapraszamy na webinarium „Jak korzystać z Macromolecular Xtallography Raw Data Repository MX-RDR?”, które odbędzie się 19 lipca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 10:00.

Podczas szkolenia przedstawione zostaną najważniejsze funkcje Repozytorium, w szczególności przechowywanie i publiczne udostępnianie danych badawczych. Szkolenie kierowane jest do pracowników naukowych, bibliotekarzy akademickich i wszystkich zainteresowanych korzystaniem z repozytorium.

Program webinarium:

10:00 – 10:15 Wstęp i prezentacja projektu Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych

10:15 – 11:00 Jak korzystać z Macromolecular Xtallography Raw Data Repository MX-RDR? 

11:00 – 11:30 Pytania i odpowiedzi (czat)

Macromolecular Xtallography Raw Data Repository MX-RDR to dziedzinowe repozytorium służące do archiwizacji i udostępniania surowych danych dyfrakcyjnych zarejestrowanych dla kryształów makromolekuł. Dane te rejestrowane są głównie na liniach krystalograficznych w dużych ośrodkach synchrotronowych lub przy wykorzystaniu dyfraktometrów i innych źródeł promieniowania rentgenowskiego. Deponować można wszystkie zestawy dyfrakcyjne, nawet takie, które nie były z różnych względów wykorzystane do badań, a powinny być zachowane.

Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapisy poprzez formularz rejestracyjny. Zarejestrowane osoby otrzymają z platformy ClickMeeting mailowe zaproszenie wraz z instrukcjami, jak dołączyć do spotkania.

Webinarium organizowane jest wspólnie przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.